Czy każdy może nosić wzorzyste ubrania? Czy poziome pasy zawsze poszerzają, a pionowe wydłużają? Zapraszamy do świata niesamowitych wzorów, gdzie rozprawiamy się z popularnymi mitami.

Do kogo pasują wzorzyste ubrania?

W wielu kręgach wciąż panuje przekonanie, że wzory pasują jedynie do osób o ekstrawaganckich upodobaniach. Niektórzy z kolei uważają, że printy nie są dobrze widziane w świecie biznesu. Na samym początku możemy obalić oba te mity. Obecnie na rynku dostępny jest tak bogaty wybór rozmaitych wzorów, że każda osoba, nawet o klasycznych preferencjach, bez trudu znajdzie najlepszy dla siebie wariant. Ponadto zarówno pasy, jak i pepitka oraz innego rodzaju wzory doskonale sprawdzają się w biznesowych sytuacjach. Wzorzyste bluzki czy sukienki będą do Ciebie pasowały niezależnie od Twojego wzrostu, rodzaju sylwetki i typu kolorystycznego. Nawet jeżeli w pierwszej chwili wydaje Ci się to niemożliwe, jest to jedynie kwestia dłuższych poszukiwań. Odpowiednio dobrany model jest w stanie podkreślić atuty Twojej sylwetki i urody oraz zakamuflować ewentualne mankamenty. Jeżeli zaczynasz swoją przygodę z printami, polecamy zwłaszcza drobne wzory, znajdujące się na jednym elemencie garderoby. W ten sposób ożywisz swoją stylizację i nadasz jej interesującego charakteru, wciąż pozostając w klasycznym nurcie. Panie, lubiące modowe eksperymenty, stawiają także na nieoczywiste połączenia. Istnieją takie zestawienia, które z pozoru wydają się być niedopasowane, ale niespodziewanie okazuje się, że tworzą spójną i niezwykle ciekawą całość. Zastanawiałaś się kiedyś, z czym połączyć spodnie w pasy? Świetnym uzupełnieniem dla marynistycznych motywów są kwiaty. Garstka szaleństwa doskonale sprawdza się również przy geometrycznych wzorach np. pasy idealnie komponują się z grochami. W ten sposób powstaje jedyne w swoim rodzaju połączenie stylu retro z nutą nowoczesności. Nie bój się eksperymentować. Czasem to właśnie niekonwencjonalne rozwiązania okazują się wzbudzać największy zachwyt.

Jak nosić wzory?

Przy dyskusji o wzorach, warto wspomnieć o ich wyjątkowych właściwościach. Umiejętnie dobrany print działa niczym najlepszy stylista. Od lat wiele dyskusji wzbudzają m.in. pasy. Utarła się opinia, że poziome pasy poszerzają, natomiast pionowe wydłużają. Czy jednak dzieje się tak w każdym przypadku? Są pewne wyjątki, które pozwolą Ci cieszyć się pasiastymi ubraniami bez niechcianych konsekwencji. Poziome pasy zaokrąglają sylwetkę, ale jedynie w przypadku kiedy są grube i wyraziste. Delikatne paseczki nie wywołują już takiego efektu. Czy w takim razie pionowe pasy zawsze wydłużają i wysmuklają sylwetkę? Ponownie odpowiedź jest negatywna. Zasada wydłużania działa jedynie w przypadku luźnych ubrań, na których pasy mogą zachować swoją wyjściową formę. Oversizowa koszula w pasy z pewnością Cię wyszczupli, jednak przez opięte pasiaste spodnie możesz osiągnąć odwrotny efekt. Kolejną sporną sprawą jest kwestia drobnych i dużych wzorów. Czy pierwsze są przeznaczone dla Pań o krągłych kształtach, natomiast drugie jedynie dla filigranowych kobiet? W większości przypadków jest to prawda, ale na szczęście zdarzają się także wyjątki. Ważna jest nie tylko wielkość wzoru, ale również jego kształt oraz kontrast z tłem. Okrągłe formy będą optycznie powiększać sylwetkę, jednak nieregularne geometryczne kształty nie wywołają już takiego efektu. Jeżeli zależy Ci na zaokrągleniu figury, wówczas idealnym wyborem są mocne kontrasty kolorystyczne np. połączenie czerni z bielą albo czerwieni z żółcią. Wysmukli Cię z kolei połączenie kilku odcieni tego samego koloru. Różnice nie będą już tak wyraźne, ale wciąż będą zaciekawiać. Wzory mogą zaokrąglać, wyszczuplać, a nawet tworzyć efekt wąskiego wcięcia w talii. Podstawą jest umiejętny dobór printów do swojego typu budowy. Mamy nadzieję, że dzięki przedstawionym trikom, znacznie łatwiej będzie Ci wybrać zachwycające wzorzyste ubrania.

5% RABATU

ZAPISZ SIĘ DO NASZEGO NEWSLETTERA
I OTRZYMAJ 5% RABATU

Nie spamujemy! Przeczytaj naszą politykę prywatności, aby uzyskać więcej informacji.